Wadowice

Kościół w WadowicachOjciec Święty, pierwszy Polak na tronie papieskim pochodził z Wadowic , miasteczka położonego na południe od Krakowa. Małe miasteczko położone w pobliżu gór stanowiło naturalne środowisko rozwoju przyszłej głowy kościoła katolickiego. Świeże powietrze, piękne krajobrazy, zdrowa źródlana woda sprawia, że umysł szybko się rozwija. Przyszły papież tu spędził najmłodsze lata, potem jego rodzina przeniosła się do Krakowa.

Czytaj więcej: Wadowice

Zakopane

Wycieczki Zakopane z Krakowa Zimowa stolica Polski przyciąga turystów przez cały rok. Wysokie góry, strzeliste szczyty Tatr są widoczne przy dobrej pogodzie z Krakowa. Tęskny wzrok turystów z daleka podziwiających Tatry może być zaspokojony z bliska. Bliskość Tatr sprawia, że do Krakowa często dociera silny wiatr, zwany Halnym, który wymiata zanieczyszczone powietrze. Droga do Zakopanego wiedzie krętymi, górskimi drogami które ciągle prowadzą do góry, gdzie znajduje się Zakopane.

Czytaj więcej: Zakopane

Ojców

Maczuga Herkulesa Ojcowski Park Narodowy mieści się w pobliżu Krakowa. Dzikie, zielone lasy, biel wapiennych skał przywodzą na myśl czasy jurajskie. Dzikie odgłosy ptaków zamieszkujących ten pierwotny matecznik budzą w turystach przerażenie. Głębokie jaskinie wydrążone przez wieki, położone w lesie budzą respekt dla potęgi natury. Wysokie wapienne skały ciągną się przez wiele kilometrów aż do Częstochowy. Nieliczne ślady człowieka w postaci kapliczek, kościoła czy zamku w Ojcowie są często obiektem podróży turystycznych.

Czytaj więcej: Ojców

Wieliczka

Salt Mine Wieliczka Sól zawsze stanowiła obiekt pożądania ssaków. Ludzie przed wiekami toczyli wojny o dostęp do soli, która gwarantowała wyśmienity smak wielu potraw. Smakowita, zdrowa sól stanowiła bogactwo, na które monopol mieli królowie. Królewska kopalnia soli w Wieliczce przez wieki stanowiła źródło utrzymania dla monarchii królewskich i dla wielu okolicznych mieszkańców. Głębokie, kilkusetmetrowe tunele pod ziemią zostały wydrążone przez wiele pokoleń solnych górników. W XXI wieku wieku możemy podziwiać kunszt dawnych mistrzów z kopalni soli w Wieliczce.

Czytaj więcej: Wieliczka

Oświęcim

Auschwitz Birkenau - here German Nazi murdered people from all the EuropeObóz koncentracyjny w Oświęcimiu (Auschwitz) zbudowany przez hitlerowskie Niemcy w Polsce w czasie 2-giej wojny światowej to miejsce pielgrzymek wielu ludzi z całego świata. W tym miejscu widać jak duże było  okrucieństwo faszystów w czasie wojny. Holokaust który pochłonął miliony ofiar z całej Europy warto przypominać do czego prowadzi dyktatura, która nie toleruje odmienności.

Czytaj więcej: Oświęcim

Serwis używa ciasteczek (cookie) aby podnieść komfort przeglądania. Aby dowiedzieć się więceji przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Świadomie akceptuję zapisywanie cookies (małe pliki tekstowe) z tego serwisu na moim urządzeniu