Salt Mine Wieliczka Sól zawsze stanowiła obiekt pożądania ssaków. Ludzie przed wiekami toczyli wojny o dostęp do soli, która gwarantowała wyśmienity smak wielu potraw. Smakowita, zdrowa sól stanowiła bogactwo, na które monopol mieli królowie. Królewska kopalnia soli w Wieliczce przez wieki stanowiła źródło utrzymania dla monarchii królewskich i dla wielu okolicznych mieszkańców. Głębokie, kilkusetmetrowe tunele pod ziemią zostały wydrążone przez wiele pokoleń solnych górników. W XXI wieku wieku możemy podziwiać kunszt dawnych mistrzów z kopalni soli w Wieliczce.


Duże komnaty wydrążone w skałach soli, piękne żyrandole oświetlające wnętrza pomieszczeń stanowią niedościgniony przykład kunsztu podziemnych artystów. Obecnie sól z Wieliczki jest poszukiwana w całej Polsce przez gospodynie domowe.  Panie domów znają prawdziwą wartość soli, której szczyptę czasem dodają do domowych potraw. Turyści podczas wycieczki do kopalni soli w Wieliczce mogą zakosztować oryginalnej soli a nawet zaopatrzyć się na drogę:-)

Organizacja wycieczek

Kopalnia Soli WieliczkaWycieczki do Wieliczki zajmują cały dzień przy podróży publicznymi środkami transportu. My zapewniamy dedykowany transport do Wieliczki klimatyzowanymi busami, na miejscu czeka doświadczony przewodnik, zapraszamy.

 

 

 

Serwis używa ciasteczek (cookie) aby podnieść komfort przeglądania. Aby dowiedzieć się więceji przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Świadomie akceptuję zapisywanie cookies (małe pliki tekstowe) z tego serwisu na moim urządzeniu